تجهیزات نورپردازی

آراتکس
»

مقالات

ماژول ال ای دی چیست؟

ماژول ال ای دی چیست؟

    با ظهور تکنولوژی استفاده از ماژول LED  در تابلو تبلیغاتی روز دید نسل جدید و متفاوتی از تابلو تبلیغاتی پدیدار گشت که در زمانی کوتاه طرفداران زیادی پیدا کرد. ماژول LED  بلوکی است که از کنار هم قرار گرفتن LED و سایر قطعات الکترونیکی به وجود آمده است که در ابعاد و رنگ های متفاوت برای دو کاربرد فضای خارجی و فضای داخلی تولید و عرضه می گردد.

ماژول ال ای دی همراه باکنترلر و پاور تغذیه در یک قاب /فریم تابلو روان کنار هم قرار می گیرند و نمایشگر LED  و تلویزیون شهری  را به وجود می آورند که به عنوان یک پیام نمای متحرک با ویژگی های جذای نوری و افکتهای خیره کننده بر سر درب مکان های تجاری بسیاری از صنوف استفاده می شوند، نمایشگر ال ای دی به مرور جایگزین مناسب و کارآمدتری نسبت به تابلو های سنتی فلکس و بنر و.. بگیرند. همچنین استفاده از تابلو روان LED و تلویزیون شهری به عنوان یک راه جدید برای تبلیغات آزادی عمل بیشتری به مصرف کننده برای تبلیغات گسترده می دهد زیرا بهره گیری از تکنولوژی LED توانایی بالاتری برای جذب بیننده و ارائه موثر کالا دارد.

ماژول ال ای دی تک رنگ
رنگ ال ای دی به کار رفته در ساخت ماژول تابلو روان, تعیین کننده رنگ ماژول LEDاست ماژول LED تک رنگ مجموعه ای از ال ای دی های یک رنگ هستند که اغلب در رنگ هایماژول تک رنگ قرمز ،ماژول تک رنگ سفید و ماژول ال ای دی تک رنگ سبز عرضه می شوند، ماژول LED  تک رنگ به دلیل سادگی و قیمت مناسب به طور گسترده ای در مراکز تجاری و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند هم چنین این ماژول ها قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ را نیز به طور همزمان دارند مشروط به این که با مادربرد متناسب مورد استفاده قرار گیرند که در این صورت علاوه بر نمایش افکتها و انیمیشن های مختلف قابلیت پخش فیلم و تیزر های تبلیغاتی را نیز دارا می باشند.

ماژول ال ای دی فول کالر
ماژول LED  تمام رنگبه دلیل دارا بودن 3 رنگ اصلی ال ای دی (قرمز – سبز – آبی)قابلیت نمایش تمامی رنگها (16 میلیون رنگ) را دارند که به اصطلاح به این ماژول ها،ماژول فول کالر گفته می شود ،ماژول تمام رنگ در ابعاد و تراکم های متفاوت طراحی و تولید می شوند هر اندازه که تراکم ال ای دی ها در ماژول بالاتر رود تصویری که تلویزیون شهری در نهایت  ارائه میدهد وضوح بالاتری خواهد داشت. این ماژول ها در ساخت تلویزیون های شهری مورد استفاده قرار می گیرند که به دلیل توانایی بسیار بالایی که در پخش تصاویر ،فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی رنگی دارند امروزه جایگاه ویژه ای در بازار تبلیغات متحرک یافته اند.