تجهیزات نورپردازی

آراتکس
»

مقالات

سوالات آموزشی متداول درباره تابلو روان LED

سوالات آموزشی متداول درباره تابلو روان LED

 

•چه تعداد پاور جهت ساخت تابلو روان های مختلف موردنیاز میباشد ؟
منبع تغذیه تابلو روان LED وظیفه تامین برق تابلو LEDو تلویزیون شهری را برعهده داردبکارگیری تعداد پاور تغذیه تاثیر مستقیم بر روی کیفیت وطول عمر تابلو روان دارد.تعداد ونوع ماژول های به کار رفته در تابلو روان تعیین کننده تعداد پاور مورد استفاده در تابلو روا می باشد.
با توجه به اینکه به طور معمول در اکثرتابلوهای LED و تلویزیون های شهری سطح متوسط از منبع تغذیه CL با توان 200 وات (5 ولت ،40 آمپر) استفاده می شود.
توصیه می گردد جهت ماژول های تک رنگ کیفیت مناسب به ازاء هر 8 ماژول یک منبع تغذیه استفاده شود و برای اکثر ماژول های فول کالر(سایز نرمال 32*16) به ازاء هر 6 ماژول از یک منبع تغذیه استفاده شود.
 
·        آیا میتوان برنامه تابلو روان را تعویض کرد؟
درساخت تابلو LEDوتلویزیون شهری علاوه بر پاور،برد(کنترلر)نیز بکارگرفته میشود.که کاربر از طریق این برد میتواند به تابلو موردنظر خود برنامه دهد. هر کنترلر دارای نرم افزار کامپیوتری بوده  همانند دیگر نرم افزار هابر روی سیستم کامپیوتر نصب شده و امکان نمایش تمام زبان ها و فونت های دنیا را دارند . این برد ها دارای ورودی (پورت)USB  برای اتصال به فلش می باشند . با این توضیح که بعد از نوشتن برنامه تابلو روان در نرم افزار مربوطه یک فایل روی فلش مموری کپی می شود و در قسمت ورودی USB تابلو روان نصب می شود برد تابلو فایل موجود در فلش مموری را درون حافظه خود ذخیره کرده و پیغام اتمام کپی صادر می کند و شما می توانید فلش مموری را از تابلو جدا کنید و تابلو نوشته های شما را نمایش دهد و نیازی به وجود فلش مموری به صورت دائم برروی تابلو LED نیست
 
·        تعیین اندازه تابلو روان بر چه اساسی میباشد؟
تابلو LED نسل جدید با کنار هم قرار دادن ماژول ال ای دی ساخته می شوند.به طور مثال ماژول ال ای دی دارای اندازه های استاندارد مختلفی میباشد. ارتفاع 16 سانتی متر و طول32سانتی متر می باشد شما می توانید از کنار هم قرار دادن این بلوک ها اندازه نزدیک به اندازه دلخواه را به دست آورید(طول تابلو مضربی از 32 سانتی متر و ارتفاع تابلو مضربی از 16 ساتی متر. برای مشخص کردن اندازه تابلوLED باید ابعاد محل موردنظر برای نصب تابلو،نوع کاربری و ابعاد ماژول موردنظر را بررسی نماییم.
 
·        هاب تابلو ال ای دی چیست؟
نوع مسیر ارتباطی بین کارت کنترلر و ماژول تابلو LED هاب نامیده می شود.
·        می خواهم هر قسمت از تابلو روان دارای رنگی متفاوت داشته باشد این کار ممکن هست ؟
بله شما می توانید ترکیبی از ماژول تک رنگ خالص را در تابلو LED خود استفاده کنید
 
 
·        کدام رنگ ها ي تابلو روان بهتر از رنگ های دیگر هستند ؟
رنگ قرمز قیمت پایین تری نسبت به رنگ های دیگر دارد و رنگ قرمز وسبز پرسفارش ترین رنگها درسفارش تابلو روان می باشد چرا که درمقایسه تابلو روان تک رنگ ،قرمز و سبز وآبی عمر بیشتری نسبت به رنگ سفید دارند
رنگ آبی به علت پخش نور از فاصله دورتر واضح دیده نمی شود
باید توجه داشت که اگر سفارش و خواسته مشتری منوط بر پخش فیلم باشد میتوان از تابلو LED طیف دار (256رنگ) ویا تابلو تمام رنگ استفاده کرد.
 
·        چرا تابلو های رنگ سفید بعد از مدتی کم نور می شوند ؟
با توجه به اینکه تولید نور از ترکیب سه رنگ نور قرمز و آبی و سبز تشکیل شده است برای تولید نور باید هر سه رنگ ترکیب داده شوند تا نور سفید تولید شود و با توجه به اینکه آستانه ولتاژ شکست نیمه هادی که رنگ های قرمز و سبز و آبی را تولید می کنند یکسان نیست و با اعمال ولتاژ ثابت  جریان یکسانی از هر سه رنگ نیمه هادی عبور نخواهد کرد و بیشتر بودن جریان عبوری باعث نقص در نیمه های خواهد شد و با گذشت زمان مقدار تولید و ترکیب در حامل های نیمه هادی کمتر شده و نور ال ای دی کاهش خواهد یافت.
 
·        آیا تابلو روان خود را می توانیم در محیط بیرون نصب کنیم ؟
 ماژول های مورد استفاده در ساخت تابلو روان در 2نوع کلی مخصوص فضاهای خارجی(OUT DOOR) و فضاهای داخلی(IN DOOR)تولید میشوند.باید توجه داشت در هنگام سفارش تابلو نوع کاربری تابلو LEDرا مشخص نماییم تابلو های تولیدی برای فضای خارجی کاملا ضد باران هستند با این توضیح که قسمت پایین ماژول های دریچه دارند و اگر داخل حوضچه آب فرو برده شوند از قسمت پایین ماژول ها آب وارد تابلو می شوند پس این ذهنیت را داشته باشید اگر با شیلنگ آب تابلو رو را بشوئید مشکلی پیش نخواهد امد فقط آب باید از بالا روی تابلو ریخته شود.
 
·        دات پیچ چیست؟
به فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل ماژول ال ای دی دات پیچ گفته می شود. که واحد اندازه گیری آن بر اساس میلیمتر می باشد.
·        میزان مصرف برق تابلوهای ال ای دی؟
·        مصرف برق تابلوهای ال ای دی خیلی کمتر از بقیه تابلوهای تبلیغاتی همچون نئون بوده در حالیکه شدت نور تابلو های ال ای دی به مراتب خیلی بیشتر از تابلوهای مشابه می باشد.  بیشتر است.
 

شرکت آراتکس واردکننده انواع قطعات تابلو روان LED-تلویزیون شهری-قطعات نورپردازی مدرن
  کلمات کلیدی:ماژول تابلو روان-ماژول تک رنگ-منبع CL-تابلو روان-ماژول فول کالر-